Hotel OldInn - ojedinělý komplex budov v srdci Českého Krumlova

Hotel OLDINN si zachoval svou autentickou atmosféru a architektonické dědictví po téměř 600 let. Hosté mohou i dnes poznávat všechny magické příběhy a legendy s ním spojené.

Hotel se skládá ze tří historicky a architektonicky propojených budov.

První budova (Zlatá koruna) byla postavena v gotickém stylu a má nádherný pokoj na hlavním patře. To je nazýváno kaplí a byl postaven s gotickými klenutými žebrovými klenbami.

Druhá budova, Městský soud, původně sloužila jako místo pro oficiální návštěvu města. Byl kompletně přestavěn v 19. století a od roku 1850 slouží jako okresní soud.

Během renovace poslední budovy, Hodekova domu, byly ve druhém patře dřevěné renesanční stropy a nástěnné malby z 16. století zobrazující výjevy Ovidových Metamorfóz.

Jsme hrdí na mnoho příběhů spojených s naším hotelem. Jako ten o malíři Simonu, který zde žil několik let kolem roku 1424. Nebo příběh Petra z Rožmberka, úředníka a vychovatele Václava z Rovného, který provedl pozdně gotické renovace. Po roce 1599 zde vařili a servírovali domácí pivo. Záznamy z roku 1716 zase mluví o pekaři, který zde pekl sladký perník. Pokud vás podobné příběhy a legendy zajímají, není lepší místo kde začít s jejich objevováním.

Stačí jen krátká procházka a můžete být kdekoli v Českém Krumlově. Pokud máte více času, můžete navštívit oblasti jako Lipno nebo Hochficht a užít si aktivity jako lyžování, golf, turistiku nebo jachting.

Hotel Old Inn, Český Krumlov