Historie

Časy se mění, OLDINN zůstává

Hotel OLDINN si po dobu téměř 600 let uchoval své autentické prostředí a atmosféru. Při vstupu do hotelu jako by znovu ožily legendy Českého Krumlova. Můžete zde prožít všechny dávno zapomenuté příběhy. Hotel se skládá ze tří historicky a architektonicky propojených památkově chráněných budov.

První budova vlevo, pokud stojíte na náměstí a díváte se na hotel, známá také jako Zlatá koruna, byla postavena v gotickém slohu. Historicky významná je gotická kaple v přízemí, postavená s typickými gotickými klenutými žebrovými klenbami.
Druhá budova, Městský soud, původně sloužila jako místo pro ubytování oficiálních návštěvníků města. V 19. století byla přestavěna a od roku 1850 sloužila jako okresní soud.

Při rekonstrukci poslední budovy, Hodkova domu, byly ve druhém patře nalezeny dřevěné renesanční stropy a nástěnné malby ze 16. století s výjevy z Ovidiových Metamorfóz.

Jsme hrdí na to, že se k našemu hotelu v centru Krumlova váže mnoho příběhů. Například ten o městském malíři Simonovi, který zde žil několik let kolem roku 1424. Nebo o Petrovi z Rožmberka, státním úředníkovi a vychovateli Václava z Rovného, který provedl pozdně gotické úpravy. Po roce 1599 se v budovách vařilo a podávalo domácí pivo. Záznamy z roku 1716 vyprávějí o pekaři, který zde pekl proslulé sladké perníčky. Pokud chcete prozkoumat všechny příběhy a legendy, není lepší místo, odkud začít.